12-13 września dokończenie sezonu 2019/2020 - 19-20 września FINAŁY SEZONU 2019/2020::Chcesz otrzymywać informację o zmianach na naszej stronie - zapisz się do newslettera::Nie masz z kim i/lub gdzie grać? Napisz do nas

O nas

Kilka lat temu zrodziła się w umyśle Michała Dolskiego idea zorganizowania amatorskich rozgrywek siatkówki w formie ligi. Niestety pomysł nie wypalił, gdyż do rozgrywek zgłosiły się zaledwie trzy drużyny. Za przyczyny takiego stanu rzeczy należy uznać brak odpowiedniej promocji przedsięwzięcia oraz jednostkowe działanie organizatora. Sytuacja uległa zmianie, kiedy pomysł podchwycił Artur Nawrot. Wspólnymi siłami doprowadzono do powstania ligi. W sezonie 2007/2008 wystartowało osiem drużyn. Miejscem rozgrywania spotkań była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu. Zespoły rywalizowały w jednej grupie, a zwycięzcą okazała się drużyna Lech Browary Wielkopolski, która w finale pokonała zespół Keleris.

 

Kolejny sezon przyniósł wzrost liczby drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Ruszyła też strona internetowa www.lals.pl. Dwanaście drużyn rywalizowało ze sobą grając trzy sety do dwudziestu zdobytych punktów systemem każdy z każdym. System punktacji polegał na otrzymywaniu punktu za każdy wygrany set. Mistrzem w sezonie 2008/2009 został zespół Speedy Max, który w finale pokonał Szczepankowo. Trzecie miejsce przypadło zespołowi ATU, które uporało się w małym finale z drużyną Niepokonanych.

 

W letniej przerwie rozgrywek w 2009 roku otworzono halę widowiskowo-sportową
w Luboniu, a to z kolei otworzyło nowe możliwości rozwoju ligi i zwiększenia liczby zespołów. Po powstaniu Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu, rozgrywki zostały przeniesione na halę przy ulicy Hugona Kołłątaja 1.

 

Do rozgrywek w sezonie 2009/2010 zgłosiła się rekordowa liczba drużyn. Dwadzieścia zespołów rywalizuje w dwóch grupach: A i B, podzielonych w drodze losowania. Mecze rozgrywane są jednocześnie na dwóch boiskach. Zmieniono system punktowania. Obecnie mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów, granych do 25 punktów.
W przypadku remisu decyduje trzeci set grany do 15. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, niezależnie od stosunku setów. W przypadku, gdy drużyna schodzi z parkietu pokonana w stosunku setów 1-2 otrzymuje 1 punkt.

 

Poziom rozgrywek rośnie z każdą kolejką spotkań. Dziś niektóre mecze śmiało mogłyby konkurować z meczami, które obserwujemy w III lidze mężczyzn! Drużyn
o podobnym, wysokim poziomie umiejętności jest kilka, co sprawia, że prawie
w każdej kolejce rozgrywany jest tak zwany „szlagier".

 

Dokąd zmierzamy?

 

Zamysłem organizatorów jest ciągłe udoskonalanie ligi. Zależy też nam
na podnoszeniu poziomu i profesjonalizmu rozgrywek. Na potwierdzenie tego przedstawiamy tą oto nową stronę internetową. Jednocześnie nie zapominamy, że liga stworzona została dla amatorów i chcemy, aby każdy czerpał przede wszystkim radość z gry. W przypadku utrzymania się liczby drużyn w przyszłych rozgrywkach planuje się podział zespołów na dwie ligi: pierwszą i drugą. Przeważają za tym obserwacje spotkań. Wiadome jest,. że poziom sportowy drużyn jest różny i wątpliwą przyjemnością jest wygrywanie bądź przegrywanie różnicą 20 punktów. Szczegóły tych zmian zostaną podane wkrótce.

 

Ponadto zależy nam na konsolidowaniu środowiska amatorskiej siatkówki. Chcemy nawiązywać kontakty z zespołami z całej Wielkopolski, organizować wspólne turnieje
i rozgrywki. Pamiętajmy, ze ligę tworzymy my wszyscy i każdy z jej uczestników
ma wpływ na to, w jakim kierunku ona podąża.

 
samych udanych zagrań

życzą

Michał Dolski i Artur Nawrot

Statystka odwiedzin: 504960
realizacja: IDcom.pl