Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportowy Luboń
http://lals.pl

29 maja 2019 21:26 | Aktualności

Wyniki Finałów sezonu 2018/2019

Mamy to! Sezon 2018/19 oficjalnie uważamy za zamknięty.
Najważniejsze statuetki trafiły w ręce MMM Service Huragany (po raz trzeci z rzędu) w I lidze open oraz Rudego Kota (po raz drugi z rzędu) w lidze kobiet.

W lidze kobiet zarówno mecz o 3 miejsce, jak i sam finał dostarczyły mnóstwa emocji i wyrównanej walki. W spotkaniu o najniższy stopień podium Do Garów pokonały Kontra Bandę women 3:1. Dla obydwu zespołów jest to spadek o jedną pozycję w porównaniu do poprzedniego sezonu. W finale Rudy Kot pokonał DziewczynyBezSpiny 3:1. To drugi tytuł mistrzowski Rudego Kota z rzędu, wicemistrzostwo dla beniaminka ligi, DBS. W III lidze rozegrano dzisiaj finał, w którym Transformers Teamwork rozgromił Amatorów 3:0. Obydwie drużyny już wczoraj wywalczyły awans do II ligi.

W II lidze, w chyba najbardziej zaciętym meczu tego dnia RSM Volleyball wygrał w finale z Mariuszami Siatkówki 3:2. Obydwie drużyny już wczoraj zapewniły sobie awans do I ligi. W meczu o 3 miejsce RH Plus Volley rozgromił Ekskadrę 3:0 i tym samym wywalczył prawo gry w barażu o I ligę. Tymczasem w barażu o prawo gry w II lidze w przyszłym sezonie Luta Team wygrała z Eskadrą 3:2 i tym samym zapewniła sobie awans jako trzeci zespół z III ligi. II liga diametralnie się zmieni, pojawi się w niej aż 5 nowych zespołów (trzy po awansie z III ligi i dwie po spadku z I ligi).

W I lidze po bardzo dobrym meczu finałowym MMM Service Huragany wygrały 3:1 z Watahą, tym samym po raz trzeci z rzędu zdobywając mistrzostwo. W meczu o 3 miejsce Fajny Kolektyw bardzo pewnie pokonał Max Creative Volley 3:0, tym samym powtarzając wynik sprzed roku. W drugim meczu barażowym tego dnia Siatkarz Luboń pewnie (poza trzecim setem) pokonał 3:1 RH Plus Volley, tym samym zapewniając sobie udział w I lidze w przyszłym sezonie.

Dziękujemy za kolejny wspólny sezon. Wszystkie zespoły, które wywalczyły miejsce na podium otrzymały już medale. Z zawodniczkami i zawodnikami spotkamy się jeszcze podczas gali/imprezy zakończeniowej, na której zostaną wręczone puchary, dyplomy, statuetki, nagrody i vouchery. Będzie też okazja do integracji środowiska siatkarskiego (zawodniczego, sędziowskiego, organizatorskiego), wymiany spostrzeżeń na temat zakończonego sezonu czy po prostu wspólnej zabawy, czy to na parkiecie, czy przy barze 😊 Z siatkarskim pozdrowieniem.