FINAŁY 14.04.2019::Chcesz otrzymywać informację o zmianach na naszej stronie - zapisz się do newslettera::Nie masz z kim i/lub gdzie grać? Napisz do nas

Aktualności

03 czerwca 2018 21:22 | Aktualności

Final Four II Ligi oraz zakończenie Ligi Kobiet - podsumowanie

SOK XIX, czyli Subiektywna Ocena Kolejki

W tej kolejce mieliśmy dwa ważne wydarzenia – liga kobiet rozgrywała ostatnią kolejkę walcząc o poszczególne miejsca na podium oraz Final Four II ligi i walka o awans. W związku z silnym lobby ze strony zainteresowanych, tym razem zaczniemy od ligi kobiet ;)

Pierwszy mecz tego dnia to pojedynek lidera z czwartą drużyną, Rudy Kot vs Płonące Żyrafy. Choć dziewczyny, które po cichu liczyły jeszcze na podium, próbowały nawiązać walkę to niespodzianki nie było i już po pierwszym secie było wiadomo, że mistrzem ligi kobiet w sezonie 2017/18 został zespół Rudy Kot!

Drugi mecz to bezpośrednie starcie o wicemistrzostwo pomiędzy Kontra Banda women a Do Garów. Tutaj także faworytki nie zawiodły i dość szybko uporały się z przeciwniczkami. Srebro dla Do Garów, brąz dla Kontra Banda women.

Tak wygląda podium ligi kobiet LALS sezonu 2017/2018:
1) Rudy Kot
2) Do Garów
3) Kontra Banda women

Po spotkaniu finałowym odbyła się dekoracja, wręczenie pucharów, medali, statuetek, nagród indywidualnych i drużynowych.

Wybrano najlepsze zawodniczki sezonu w podziale na pozycje, które otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody indywidualne:
- najlepsza atakująca – Sylwia Kwaśnik (Rudy Kot)
- najlepsza przyjmująca – Lucyna Dydzińska (Do Garów)
- najlepsza libero – Magdalena Wojajczyk (Kontra Banda women)
- najlepsza środkowa – Zuzanna Grzybulska (Rudy Kot)
- najlepsza rozgrywająca – Magdalena Madaj (Rudy Kot)

Największy wygrany sezonu? Rudy Kot – zespół, który praktycznie przez cały sezon był drugi, w najważniejszym, bezpośrednim starciu wygrał mecz z najgroźniejszymi rywalkami do mistrzostwa

Największe rozczarowanie sezonu? Do Garów – choć trudno powiedzieć, że wicemistrzostwo to porażka, to w przypadku tych ambitnych dziewczyn, tak pewnie trochę jest. Przez cały sezon niepokonane, przewodzące tabeli, w najważniejszym meczu „coś” nie wyszło i zapewne pozostał niedosyt

W jedynym zaplanowanym tego dnia meczu grupy spadkowej ligi kobiet – zespół Full of Energy nie stawił się na mecz przeciwko Chicas Buenas, tym samym oddając walkowera.

Równolegle do najważniejszych rozstrzygnięć w lidze kobiet dochodziło na pozostałych boiskach, gdzie w półfinałach Final Four II ligi spotkały się drużyny Siatkarz Luboń i RH Plus Volley oraz Mariusze Siatkówki i GEOBiZ.

W pierwszym z półfinałów Siatkarz Luboń dość zdecydowanie rozprawił się z RH Plus Volley. Drużyna RH zdziesiątkowana kontuzjami, tylko w pierwszym secie nawiązała walkę. Tym samym, po roku przerwy, Siatkarz powraca do I ligi!

W drugim meczu półfinałowym było ciekawiej. Mecz zapowiadał się na wyrównany i taki też oglądaliśmy. Pierwsza partia dla GEOBiZ, druga dla MS, kolejna dla GEOBIZ i ostatni set, najbardziej wyrównany także. Tym samym GEOBiZ awansuje do I ligi! Ps. Ciekawym wydarzeniem w kolejnym sezonie będą zapewne mecze, w których po dwóch stronach siatki, naprzeciwko siebie staną ojciec (GEOBiZ) i syn (Max Creative Volley).

W związku z walkowerem w grupie spadkowej II ligi, który to oddał zespół KS Pyry na korzyść Air System, byliśmy w stanie rozegrać równocześnie mecz o 3 miejsce i finał na dwóch boiskach.

Mecz o 3 miejsce okazał się najbardziej wyrównanym spotkaniem tego dnia. Ale też stawka tego pojedynku była wyjątkowa. Mariusze Siatkówki i RH Plus Volley rywalizowały o szansę powalczenia o I ligę w meczu barażowym, którą to zapewniało wygranie tego meczu. Pierwszy set dla MS, drugi dla RH, kolejne dwa ponownie dla MS, którym zapewne pomógł fakt posiadania szerokiej kadry tego dnia. Tym samym Szczepankowo – Mariusze Siatkówki to będzie mecz o ostatnie miejsce w I lidze w kolejnym sezonie.

Finał pomiędzy Siatkarz Luboń a GEOBiZ trochę rozczarował. Zespoły zagrały już bez presji, z pewnym miejscem w I lidze i Siatkarz Luboń szybko rozprawił się z rywalami, dopiero w trzecim secie dopuszczając ich do kontaktu.

Tak wygląda podium II ligi LALS sezonu 2017/2018:
1) Siatkarz Luboń – awans do I ligi
2) GEOBiZ – awans do I ligi
3) Mariusze Siatkówki – baraż o udział w I lidze z zespołem Szczepankowo

Po spotkaniu finałowym odbyła się dekoracja, wręczenie pucharów, medali, statuetek, nagród indywidualnych i drużynowych.

Wybrano najlepszych zawodników sezonu w podziale na pozycje, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody indywidualne:
- najlepszy atakujący – Kamil Nowotny (GEOBiZ)
- najlepszy przyjmujący – Szymon Woźniak (Siatkarz Luboń)
- najlepszy libero – Marcin Markowski (Mariusze Siatkówki)
- najlepszy środkowy – Pawel Skrzypek (Siatkarz Luboń)
- najlepszy rozgrywający – Michał Mróz (Siatkarz Luboń)

Największe zaskoczenie sezonu „in plus”? GEOBiZ – chyba przed sezonem niewielu, w tym pewnie oni sami, nie zakładali awansu do I ligi. A jednak udało się to z drugiego miejsca.

Największe rozczarowanie sezonu? Mariusze Siatkówki – rozczarowanie to może za duże słowo, ale przed półfinałem FF to oni byli faworytem i nie udało im się udźwignąć tej presji. Wygrywając mecz o 3 miejsce dali sobie jeszcze szansę na awans.

Największe zaskoczenie sezonu „in minus”? RSM Volleyball Players – chyba nawet oni sami do dzisiaj nie wiedzą jak to się stało, że wylądowali w grupie spadkowej a nie w grupie o awans.

Największy wygrany sezonu? Siatkarz Luboń – praktycznie przeszli sezon spacerkiem, przegrywając tylko jeden mecz. Wracają do I ligi po roku przerwy.

Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka. Już w najbliższą niedzielę zagrają prawie wszystkie zespoły grupy spadkowej II ligi, dwa zespoły grupy awansu II ligi o 5 miejsce oraz zdecydowany hit tego dnia, mecz barażowy o miejsce w I lidze, Szczepankowo kontra Mariusze Siatkówki – zapraszamy do Lubonia.

Przeczytano: 218 razy. Wydrukuj|Do góry

Statystka odwiedzin: 351336
realizacja: IDcom-jst.pl