FINAŁY 14.04.2019::Chcesz otrzymywać informację o zmianach na naszej stronie - zapisz się do newslettera::Nie masz z kim i/lub gdzie grać? Napisz do nas

Aktualności

04 czerwca 2018 21:50 | Aktualności

Informację o sezonie 2018/2019 - nabór drużyn i kilka informacji :)

Sezon 2018/19 – nowości:

- nabór drużyn do 29.06.2018 – przesłanie przez przedstawiciela drużyny (proszę podać imię i nazwisko) zgłoszenia nazwy drużyny na adres mailowy osiadly@interia.pl i wpłata zaliczki (200zł, w tym kaucja z sezonu 2017/18, jeśli dotyczy. Zaliczki nie można pokryć z voucherów). Numer konta w regulaminie (prośba o podanie tytułu przelewu dokładnie takiego jak w regulaminie). Dlaczego tak wcześnie? Odnosząc się do Waszych sugestii chcemy mieć informację iloma drużynami będziemy dysponować. Posłuży to do wyboru optymalnego systemu rozgrywek oraz zarezerwowania odpowiedniej ilości terminów wynajmu hal. Jeśli zostaną wolne miejsca we wrześniu odbędzie się nabór uzupełniający.

- miejsce rozgrywek – nie zmieniamy głównej hali, którą nadal będzie LOSiR w Luboniu, lecz nowością będzie rozgrywanie części spotkań w Puszczykowie. Kiedy i dlaczego? W terminach, w których hala w Luboniu będzie niedostępna będziemy posiłkować się Puszczykowem – dzięki temu będą krótsze przerwy w rozgrywkach. Dodatkowo zamierzamy wyeliminować konieczność rozgrywania kolejek ligowych w okolicach świąt, długich weekendów i ferii – na to także pozwoli nam hala w Puszczykowie. I ostatni argument – chcemy zakończyć wszystkie ligi do końca kwietnia, tak żebyście w maju mogli skupić się już na plażówce.

- podział na ligi i kategorie – przypominamy, że w tym sezonie rozgrywki będą prowadzone w podziale na: I liga – 8 zespołów, II liga – 8 zespołów, III liga – w zależności od ilości zgłoszeń (ale nie więcej niż 8?), liga kobiet – w zależności od ilości zgłoszeń (ale nie więcej niż 8?)

- wpisowe – chcąc utrzymać wysoki standard, zwiększając ilość rozgrywanych meczy na zespół (I/II liga – 14-16 meczy; III liga i liga kobiet w przypadku min. 8 zespołów również min. 14 meczy) wpisowe będzie nieznacznie wyższe, ale nie wyniesie więcej niż 1200zł. Także koszt jednego meczu na drużynę wyniesie nie więcej niż ok. 75-86zł.

Nad czym się zastanawiamy?

- możliwość gry w przypadku zdekompletowania składu w trakcie meczu poniżej 6 zawodników w wyniku kontuzji, w tym kwestia walkowera z tym związana

- zmiana systemu rozgrywek rundy finałowej na wzór Plus Ligi (po rundzie zasadniczej miejsca 1-2 awans do 1/2, następnie mecze o 1/2, 3-6, 4-5. 7 i 8 miejsce spada automatycznie, przegrani 3-6 i 4-5 grają mecz o uniknięcie barażu = 6 gra baraż z 2 miejscem z niższej ligi) / lub alternatywa – zamiast rewanżów Play-offy (niższe wpisowe, ale 30% mniej meczy). Być może system rozgrywek będziemy jeszcze konsultować ze zgłoszonymi drużynami.

- kwestia nowych zespołów – czy odbędzie się turniej eliminacyjny o 2 wolne miejsca w II lidze, czy drużyny te rozgrywki będą zaczynać jednak od III ligi

Pozostałe ważne kwestie na ten moment pozostają bez zmian i będą kontynuowane. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Po zamknięciu naboru, zostanie podana lista drużyn z podziałem na ligi oraz wstępny system rozgrywek. Wszystkie zespoły będą miały tydzień na podjęcie decyzji czy chcą zrezygnować z udziału w LALS bez konsekwencji. W takim przypadku zaliczka zostanie zwrócona.

 

Oto lista drużyn, którym ze względu na walkowery przepadła część lub cała kaucja z sezonu 2017/18:

Hiszpańska Inkwizycja

100 zł

AZS Nasza

50 zł

Płonące Żyrafy

50 zł

Air System

50 zł

KS Pyry

50 zł

Full of Energy

50 zł

 

Przeczytano: 401 razy. Wydrukuj|Do góry

Statystka odwiedzin: 351335
realizacja: IDcom-jst.pl