IV kolejka - 21.10.2018 PUSZCZYKOWO::Chcesz otrzymywać informację o zmianach na naszej stronie - zapisz się do newslettera::Nie masz z kim i/lub gdzie grać? Napisz do nas

Aktualności

28 września 2018 20:34 | Aktualności

Turniej eliminacyjny do II Ligi Open

23 września odbył się turniej eliminacyjny o dwa wolne miejsca w II lidze open. Wystartowało w nim sześć drużyn, trzy dobrze znane z poprzedniego sezonu LALS i trzy zupełnie nowe.

Faworytem był zespół RSM Volleyball i z tej roli wywiązał się znakomicie, wygrywając wszystkie 5 pojedynków, tracąc tylko jednego seta. Już na kolejkę przed końcem turnieju miał zapewniony awans. Do ostatniej kolejki trwała korespondencyjna walka pomiędzy Viviamo Ubezpieczamy i Luta Team o drugie miejsce dające awans. Pierwszym wystarczał set w meczu z Czarnymi Końmi, drudzy musieli wygrać 2:0 z pewnym awansu RSM. Już po pierwszym secie wszystko było jasne – Viviamo wygrało 15:8 a Luta Team…z prowadzenia 14:11 potrafiło zrobić porażkę 14:16. Jak już jesteśmy przy Luta Team to serdeczne gratulacje i podziękowania dla ich kibiców, którzy wczorajszy turniej wygrali na trybunach, gdzie byli bezkonkurencyjni. Pozostałe cztery zespoły, które odpowiednio zajęły miejsca: 3 – Czarne Konie, 4 – Luta Team, 5 – Transformers Teamwork, 6 – Air System; zagrają w III lidze open.

Plusy turnieju?
- wysoki poziom sportowy, który jeszcze kilka lat temu dawałby prawo gry o I ligę a obecnie nie zapewnia udziału nawet w II lidze
- RSM Volleball, którzy sprostali roli faworyta
- Viviamo Ubezpieczamy, którzy okazali się czarnym koniem turnieju
- kibice Luta Team, którzy stworzyli świetną atmosferę na trybunach
- brak kontuzji (poza jednym podbitym okiem? 😉)

Luta Team – to może być jeden z faworytów 3 ligi do awansu, młody, dobry skład, choć jak pokazało kilka momentów podczas turnieju, brak im jeszcze doświadczenia, które na pewno zdobędą w tym sezonie
Czarne Konie i Air System – dobre mecze, dobre składy, ale czegoś zabrakło, może trochę „pary” i wiary w sukces
Transformers Teamwork – chyba największe rozczarowanie, po zapowiedziach przedturniejowych

Przeczytano: 57 razy. Wydrukuj|Do góry

Statystka odwiedzin: 295402
realizacja: IDcom-jst.pl