XIX kolejka - 16.02.2020 LUBOŃ::Chcesz otrzymywać informację o zmianach na naszej stronie - zapisz się do newslettera::Nie masz z kim i/lub gdzie grać? Napisz do nas

Aktualności

21 września 2019 20:40 | Aktualności

Sezon start!

Wracamy w rekordowym sezonie, w którym to w lidze open rywalizować będzie 27 zespołów a w lidze kobiet 10, co daje łącznie 37 drużyn. Rozpoczynamy rozgrywki od turnieju eliminacyjnego do II ligi open. O dwa wolne miejsca ostatecznie rywalizować będzie 11 drużyn, które podzielone zostały na 3 grupy – 3, 4 i 4 zespołowe. Do rozstawionych drużyn z poprzedniego sezonu zostały dolosowane nowe. Z każdej grupy do półfinałów awansują najlepsze zespoły (z grup 4zespołowych nie będą brane pod uwagę wyniki z drużynami, które zajmą w nich ostatnie miejsce) oraz najlepszy z zespołów z drugich miejsc.

Rzućmy okiem na skład grup i szanse poszczególnych drużyn. W przypadku nowych drużyn często będzie to wielka niewiadoma. W grupie A faworytem może być Szybkie 3:2, najwyżej rozstawiony ze wszystkich zespołów. Dość dobra końcówka poprzedniego sezonu nie pozwoliła na utrzymanie w II lidze, ale utrzymanie składu daje nadzieję na awans. Ich rywalami będą Harpagany oraz Smerfy. Zarówno jedni, jak i drudzy są wielką niewiadomą. W grupie B spotkamy Czarne Konie, dość solidny zespół III-ligowy, który spróbuje wykorzystać swoją szansę. Na faworyta w tej grupie i chyba w całym turnieju wyrasta zespół Cichociemni, który rywalizował już w LALS w przeszłości, jednak po spadku z I ligi wycofali się z rozgrywek. Teraz wracają i chcą zacząć tam, gdzie skończyli. Skład wzmocniony kilkoma zawodnikami z I ligi na pewno daje takie możliwości. Pozostałe dwa zespoły w tej grupie to Ognioodporni i Revolta Food Poznań (dwa nowe zespoły, o których na ten moment też za dużo powiedzieć nie możemy). W grupie C spotkamy dwóch III-ligowców z poprzedniego sezonu, czyli Sąsiadów oraz Gramy bez nazwy. Stawkę uzupełniają dwa nowe zespoły – Znajomi i Szarańcze, dwie niewiadome. Domyślamy się, że w tej grupie nie będzie faworyta.

Do II ligi awansują tylko zwycięzcy półfinałów, więc zaledwie 2 z 11 drużyn będą w niedzielę w pełni zadowolone. Jest o co grać 😊

Jeśli macie czas i chęci, a może chcecie podejrzeć potencjalnych przeciwników w II lub III lidze to zapraszamy w niedzielę od 9:00 do Lubonia.

Przeczytano: 205 razy. Wydrukuj|Do góry

Statystka odwiedzin: 453938
realizacja: IDcom.pl