Start sezonu 2014/2015! ::Chcesz otrzymywać informację o zmianach na naszej stronie - zapisz się do newslettera::Nie masz z kim i/lub gdzie grać? Napisz do nas

Aktualności

10 kwietnia 2013 17:30 | Aktualności

Poznaliśmy finalistów ligi. MKS Puszczykowo i Huragany w I lidze!

Zgodnie z oczekiwaniami ostatnia kolejka rundy zasadniczej LALS w sezonie 2012/2013 dostarczyła wszystkim wielu emocji. Na początku warto wspomnieć o licznie zgromadzonej publiczności, która w ilości kilkudziesięciu osób zasiadła na trybunach hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Była to jedna z najliczniej zgromadzonej publiczności podczas całej historii ligi.

Niesione dopingiem zespoły zaprezentowały wysokie umiejętności siatkarskie i zafundowały mecze na najwyższym poziomie. Swoją relację zacznę nietypowo od rozgrywek drugiej ligi, Dwa zaplanowane na ten dzień spotkania miały wyłonić przyszłych pierwszoligowców. Na początku do rywalizacji stanęły zespoły Huragany i Kontra Banda. Adekwatnie do swojej nazwy Huragany przemknęły przez drugą rundę nie przegrywając żadnego spotkania.  Passy tej nie był w stanie przerwać nawet dobrze dysponowany zespół Kontra Banda. Skandowane „Pierwsza liga” dla zawodników w żółto-zielonych strojach, po ostatnim gwizdku sędziego stało się faktem!

Drugi mecz, w którym na przeciw siebie stanęli zawodnicy MKS Puszczykowo i Amatorzy, był moim zdaniem najlepszym spotkaniem w II lidze w obecnym sezonie! Niesamowite widowisko stworzyli nie tylko zawodnicy na parkiecie, ale także kibice wspierając oba zespoły głośnym dopingiem. Warto wspomnieć, że mecz rejestrowały dwie kamery i dwóch fotoreporterów (czekamy na materiały). Spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Pomimo, że pierwszy set padł łupem MKS-u, nie gwarantowało to jeszcze zespołowi awansu. Kiedy po drugim secie na tablicy widniał wynik 2-0, stało się jasne, że w następnym sezonie to MKS Puszczykowo znajdzie się w gronie pierwszoligowców! Pomimo straconej szansy promocji o klasę wyżej, Amatorzy pokazali ducha walki i „urwali” seta zespołowi uznawanemu od początku sezonu za faworyta rozgrywek drugiej ligi. Za to wielkie brawa!

Huragany - Kontra Banda 3:1 (20-25;25-17;25-15;25-14)

Amatorzy - MKS Puszczykowo 1:3 (22-25;22-25;25-21;21-25)

W pierwszej lidze (grupa mistrzowska) Old Boys sprostali presji i pokonali Su Ragazzi, drużynę walczącą o „czwórkę”. Pomimo porażki zawodnicy Su Ragazzi, zasługują na słowa pochwały. Pomimo, że przegrywali w setach 0-2, doprowadzili do tie-breaka, w którym Old Boys po raz kolejny wykazali się silną psychiką i wysokimi umiejętnościami.  Zakończenie tego meczu dopiero w piątym secie było istotne w odniesieniu do kolejnego spotkania. Zawodnicy Siatkarza Luboń mieli świadomość, że udział w finale zapewni wygranie co najmniej dwóch setów. Przeciwnikiem był RH Plus Volley. Siatkarz nie pozostawił wątpliwości i zgarnął trzy punkty, zajmując tym samym drugie miejsce na koniec rundy.

Old Boys - Su Ragazzi 3:2 (25-22;27-25;16-25;17-25;15-12)

RH Plus Volley - Siatkarz Luboń 0:3 (23-25;14-25;21-25)

Układ par półfinałowych:

Old Boys – RH Plus Volley

Siatkarz Luboń – Air System

Spotkania zostaną rozegrane w dniu 21.04.2013r. Zwycięzcy tego samego dnia spotkają się w meczu o mistrzostwo ligi, a pokonani w meczu o trzecie miejsce.

Poznaliśmy też zespół, który obok Fun Volley opuścił szeregi pierwszej ligi. Gorzką pigułkę musieli przełknąć zawodnicy R.R. Volleyball Players po porażce z drużyną Kolorowe Kredki. Do utrzymania zabrakło im wygrania dodatkowo jednego seta. W meczu o „pietruszkę”, pomiędzy Speedy Max i Szczepankowo  nie brakowało emocji. Dopiero piąty set decydował o tryumfie tego pierwszego zespołu.

Speedy Max – Szczepankowo 3:2 (25-19;24-26;20-25;26-24;15-12)

Kolorowe Kredki - R.R. Volleyball Players 3:1 (20-25;27-25;26-24;25-21)